Psikologlar İçin Web Sitesi Neden Önemlidir?

Psikologlar İçin Web Sitesi Neden Önemlidir?

  • makronline
  • 7 Ağustos 2019

Günümüzde bir çok kişi üniversite okumadan, ya da alakasız bölümlerden mezun olarak kendisini “Psikolog” olarak tanımlıyor. Çeşitli sosyal medya kanalları üzerinden, insanlarla iletişime geçerek kendilerini Psikolog olarak tanıtıyorlar. Genel olarak insanlarımız hizmet aldığı kişilerin belgelerini kontrol etmeksizin hizmet almak için müracat ediyorlar. Sonuç olarak eğitimsiz kişilerden, yanlış tedavi yöntemleriyle hizmet alıyorlar.

Psikolog öğrencilerinin ya da mezunlarının kesinlikle Web Sitesi sahibi olmasını öneriyoruz. Kendilerine özel ya da çalışma yerlerine özel Web Siteleri ile bir çok bilgiyi danışanlarına aktarabilir, güvenliği sağlayabilirler. Genel olarak, Anasayfa, Hakkımda, İletişim, Belgelerim, Galeri, Blog ve Randevu sayfalarıyla birlikte, sade ve yeterli bir Web Sitesine sahip olabilirler.

Psikologlar için Web Sitesinde; Hakkımda sayfasında, biyografinizden ve eğitiminizin detaylarından bahsedebilirsiniz. İletişim sayfanızda ofisiniz adresi, sosyal medya hesaplarınız, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı belirtebilirsiniz. Belgelerim sayfasında, şimdiye kadar eğitiminizde ve katıldığınız etkinliklerden aldığınız belgeleri sergileyebilirsiniz, danışanlarınız ile aranızdaki güveni pekiştirebilirsiniz. Randevu sayfasıyla danışanlarınız ön kayıt oluşturabilir, böylece iş yükünüz azalmış olur. Blog sayfanızda, mesleğinizle ilgili, danışanlarınızın da yararlanacağı bilgiler paylaşabilirsiniz.

Web siteniz tüm hizmetlerinizi, ürünlerinizi ve faliyetlerinizi, hedef kitlenize istediğiniz gibi yansıtmanızı sağlar. Sizi yansıtan en doğru ve güncel bilgi kaynağı olarak referans gösterilir. Web siteniz internet üzerinde bilinirliğinizi arttıracak, bu sayede daha fazla müşteriye erişebileceksiniz.

Bu yazımızda Psikologlar için Web Sitesi neden önemlidir sorusunun cevabını verdik. Web Sitesi tasarlarken nasıl bir süreç geçtiğini merak ediyorsanız buradaki yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca daha önce tasarladığımız Psikolog Şule Alpay’ın Web Sitesini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

makronline Web Tasarım Ajansı web sitesi ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle lütfen iletişime geçin. Sizin için yapabileceklerimize birlikte göz atalım.