makronline Web Tasarım Ajansı | Blog Yazısı | Okullar İçin Web Sitesi Neden Önemlidir?

Okullar İçin Web Sitesi Neden Önemlidir?

  • makronline
  • 7 Ekim 2019

Günümüzde öğrencilerin okul ararken ilk yaptığı şeyin genelde arama motorlarına temel okullar yazdığını, arama sonuçlarında çıkan okullari ziyaret edip bilgi aldıklarını görüyoruz. Ne yazık ki bir çok okulun web sitesinin olmadığını görüyoruz. Bu durum okullarin internet üzerinden erişimini kısıtlarken, potansiyel öğrencilerini de kaçırmış oluyor.

Bazı okullar de isim benzerliğinin olumsuz yanlarını yaşıyor. Öğrenci aradığı okulun web sitesini ararken bulamayınca, isim benzerliği olan başka bir okul web sitesine giriyor. Bu durumda hem yanlış bilgilendirme alıyor hem de yanlış okula kayıt oluyor. Bu durumun aranan okul tarafından olumsuz yanı ise, potansiyel öğrencisini kaçırmış olması oluyor.

Bir diğer konu ise, okullar duyuru yapmak istedikleri zaman ya da öğrencileriyle liste paylaşımı yapmak istediklerinde sosyal medya hesaplarını kullanmak istiyorlar ancak tüm öğrencilerine erişim sağlayamıyorlar çünkü bazı öğrencilerin sosyal medya hesapları olmayabiliyor. Bu durumda da bazı öğrenciler ve veliler belirli duyurulardan habersiz kalıyorlar.

Okulunuz için açacağımız resmi Web Sitesi sayesinde yukarıda bahsettiğimiz tüm bu sorunlara çözüm getirebiliriz.

Okulunuz için tasarlayacağımız özel Web Siteniz içerisinde;
Erken kayıt duyularınızı, ön kayıt formunuzu, ders programlarınızı, sınav duyurularınızı, iletişim adreslerinizi, akademik kadronuzu ve takviminizi, rehberlik yazılarınızı ve daha fazlasını paylaşabilirsiniz.

Bu yazımızda okullar için Web Sitesi neden önemlidir sorusunun cevabını verdik. Web Sitesi tasarlarken nasıl bir süreç geçtiğini merak ediyorsanız buradaki yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca daha önce tasarladığımız Avcılar Açı Eğitim Kurumları’nın Web Sitesini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

makronline Web Tasarım Ajansı web sitesi ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle lütfen iletişime geçin. Sizin için yapabileceklerimize birlikte göz atalım.